Haber

Bostanlıspor futbol teknik kadrosu yenilendi, psikolog ve fizyoterapist geldi…

2023 yılını futbolda atılım yılı olarak kabul eden ve kendi futbolcusunu yetiştirmek için çalışmalarını daha modern ve bilimsel hale getirme modelini seçen Bostanlıspor, teknik heyeti baştan aşağı değiştirdi. Yönetim Türkiye’de ilk kez amatör bir kadroya fizyoterapist ve psikolog atadı.

Bostanlıspor Lideri Avni Erboy, istikrardan taviz vermediklerini, bu nedenle Mustafa Oral ile 6 yıl futbolun içinde çalıştıklarını belirterek, “Ancak çizdiğimiz yoldan teknik sapmalar nedeniyle daha fazla ısrarın boşa gideceğini düşündük. yenilenmeyi gündeme getirerek, dostane bir şekilde yollarımızı ayırdık.

Futbol gruplarımızın teknik direktörlüğüne Türk Futbolunda değerli bir yeri olan ve 1. Lig’de silinmez izler bırakan eski golcü ve teknik direktör Behiç Basatuğrul’u atadık. Başatuğrul tam yetkiyle göreve başladı. Ayrıca Mustafa Seyhan, Ataberk Çeviksoy gibi genç ve gelecek vadeden eğitmenleri de görevlendirdik.

Belki de Türkiye’de ilk defa amatör lig takımında fizyoterapist ve psikolog ile anlaşıp grubumuza dahil ettik. Fizyoterapist Ceren Cannar ve psikolog Seda Soylu Bostanlıspor da futbol takımımızla çalışacak. Her iki arkadaşımız da A Grubu’nun yanı sıra kulübümüzün tüm futbol grupları ve diğer branşlarıyla birlikte zaman zaman eksik yönleri tamamlayacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu