Haber

Kılıçdaroğlu: “Cumhurbaşkanı’nın Arkasında Kararlılıkla Duracağız”

İBB Lideri İmamoğlu’na uygulanan hapis ve siyaset yasağının ardından bugün binlerce vatandaş Saraçhane’ye akın etti. Altı Masa’nın başkanları da Saraçhane’de halka İmamoğlu’na destek çağrısında bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başkan ve üyelerine ‘aptal’ dediği gerekçesiyle dün görülen davanın duruşmasında karar verildi. Mahkeme, İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyaset yasağı cezası verdi.

Bugün Saraçhane, vatandaşlarla dolup taşarken, Altı Levha’nın liderleri bölgeye indi. İmamoğlu’nun ardından kürsüye çıkan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, halka seslendi.

Kılıçdaroğlu, 11 maddelik konuşmasında, “Hepinizin huzurunda söz veriyorum adalet ya tecelli edecek ya da tecelli edecek” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarından satır başları şöyle:

‘Milletin iradesi ayaklar altına alındı’ Hakim darbe vurdu, milli iradeyi yeniden inşa edeceğiz.

Adalet artık Türkiye’de temel bir sorun haline geldi. Altılı Masa’da bizler adalete bağlıyız ve onu kesinlikle getireceğiz.

Bugün Türkiye’de kimse kendini imanda hissetmiyor. Bir genç tweet atıp kapısı çalınıp gözaltına alınınca bu görüntüleri bir daha yaşamayacağız.

Milletvekillerimiz ve gazetecilerimiz tutuklandı, İstanbul İl Başkanımız siyasetten men edildi. Bu, zulmün resmidir.

İmamoğlu hakkında verilen karar asla kabul edilemez. Ekrem Lider ile ilgili karar bizi bir milim geri adım attırmayacak, sımsıkı Cumhurbaşkanı’nın arkasında olacağız. Kira yiyenlere hizmet verecek durumda değiliz.

İmamoğlu’nun İstanbul’a hizmet etmesini hiçbir güç engelleyemez. Milli iradeye darbe vuranı göndeririz, Altı Sofra belirlenir, bu ülkeye barışı getireceğiz. Bu 100 metro koşusu değil, bir maraton. Maratonun sonu. İktidar olacağız.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu