Haber

10 ilde depremzedeler için sınav hazırlık merkezi kuruldu

10 ilde 8. sınıflar için 305 DYK, 12. sınıflar için 205 DYK noktasında hazırlıklar tamamlandı.
 
Kurslarda EBA TV’de ders veren ve ders kitabı yazarı olan öğretmenler görev yapacak. 71 ildeki ölçme ve değerlendirme merkezleri de DYK’larda isteyerek görev alan öğretmenlere destek verecek.
 
DYK’ların sarsma alanındaki konumlarına dijital ortamda ulaşılabilmektedir.
Depremden etkilenen illerde oluşturulan DYK noktaları dhgm.meb.gov.tr/dyk sitesine eklenerek harita üzerinde konumları belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrencilerin en yakın DYK noktasının konumuna dijital ortamda ulaşabilecekleri bir platform oluşturduklarını belirterek, şunları söyledi:
 
“10 ilimizde şu anda eğitime başlamamış olmamıza rağmen ‘eğitime her koşulda devam’ anlayışıyla 416 psikososyal destek çadırı kurduk. İmkanlarımızı seferber ettik.Bu hafta 10 ilde 393 lokasyonda tüm 8. ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik destek ve eğitim kursları açıyoruz.1 Mart Çarşamba günü etkilenen 10 ilimizde 510 DYK eğitim noktasında kurslar açıyoruz. deprem yüzünden.”
 
10 ilde 8’inci ve 12’nci sınıf öğrencilerinin ihtiyaç duyduğu ders kitabı ve ek kaynakların yeniden basıldığını belirten Özer, “Yaklaşık 11 milyon 820 bin 918 kitap ve ek kaynağı yeniden 1 Mart prestijiyle tüm öğrencilerimize ulaştıracağız. . Emeği geçen tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu