Haber

Deprem bölgesi Osmaniye’de 252 konteyner inşa edildi

Kahramanmaraş depreminin üzerinden 1 ay geçti…

Depremlerden etkilenen Osmaniye’de afetzedelerin acil barınma ihtiyacı için imalatına başlanan konteyner kentte çalışmalar sürüyor.

Altyapı çalışmaları tamamlandı

Dereobası köyü ile Fakıuşağı Mahallesi arasında Karaçay Deresi kenarında bulunan konteyner kent alanında tasfiye işlemlerinin ardından Osmaniye Belediyesi ekiplerince 1700 metrelik kanalizasyon şebeke sınırı atıldı, 28 adet muayene bacası yapılarak altyapı çalışmaları tamamlandı.

165 dönüm arazi üzerine inşa edilen ve içinde elektrikli ısıtıcı, şofben, mutfak ve banyo bulunan konteynerler, mevsim şartlarına dayanıklı 87 metrekare kullanım alanına sahip olacak.

Kanalizasyon ve içme suyu temasları yapılır

Bölgeye kamyonlarla getirilen konteynerler, zemin tesviyesi ve altyapı çalışmaları tamamlanmış alanlara yerleştirilerek, kanalizasyon ve içme suyu ilişkileri yapılıyor.

İlk etapta inşa edilecek 1370 konteynerden 252’sinin alana yerleştirildiği, ihtiyaç halinde bu sayının 1906’ya kadar çıkabileceği kaydedildi.

7 bine yakın depremzedenin barınacağı konteyner kentte; Cami, sosyal alanlar ve çocuk oyun alanlarının da olacağı belirtildi. Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz konteyner kentte incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu